www.agne17.zor.pl

Stylizacja paznokci - Ząbki

Aby dobrze nam się współpracowało » Czym jest stylizacja paznokci »
Czym jest stylizacja paznokci

Stylizacja paznokci w pigułce
Paulina Pastuszak

Stylizacja paznokci to dziedzina, która w ostatnich latach przeżywa niespotykany wprost boom i gwałtowny rozwój. Rośnie liczba salonów oferujących zabiegi przedłużania, coraz więcej kosmetyczek przechodzi dodatkowe kursy i szkolenia zaś rosnąca liczba zwolenniczek upiększania pazurków szturmuje gabinety domagając się coraz to nowych ozdób


I tu przechodzimy do ważnej kwestii uzupełniania. 

Ponieważ naturalny paznokieć ciągle rośnie (ze średnią prędkością 0,9 mm na tydzień), po pewnym czasie od przedłużenia, powstaje odrost. Bardzo istotne jest, by tą lukę regularnie uzupełniać. Dzięki temu zachowana zostanie poprawna konstrukcja paznokcia - ponieważ pozwalając mu rosnąc kilka miesięcy, istnieje ryzyko doprowadzenia do sytuacji gdy materiał zacznie przeważać naturalnego pazurka, co doprowadzi do bolesnego złamania. 

Optymalnym czasem, po którym należy udać się na uzupełnienie jest miesiąc. Jednak jest to kwestia indywidualna, zależna od szybkości wzrostu paznokcia ( może wynosi np. dwa tygodnie lub pięć). Należy tutaj uczulić klientkę na fakt, że paznokcie przenoszone nie dość ,że wyglądają nieestetycznie to w dodatku mogą prowadzić do urazu. Wyjątek stanowią uzdolnione manualnie Pani, które same potrafią zadbać o pazurki - delikatne podpiłowanie odrostu pilnikiem oraz zamalowanie całości lakierem sprawi, że całość będzie wyglądała przyzwoicie aż do uzupełnienia.

Teraz najistotniejsza sprawa usuwanie materiału z paznokci. Nie ma nic gorszego niż rze1nickie, bestialskie zrywanie żelu bąd1 akrylu wraz z płatami naturalnego paznokcia... Stąd pochodzi przeświadczenie, że żel lub akryl niszczą paznokcie...otóż nic bardziej mylnego. Niszczą je pseudostylistki, które nie potrafią używać pilnika lub nierozważne klientki, które samodzielnie zrywają materiał z paznokcia. Poprawnie zdjęty produkt nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu paznokci! 

W procesie przedłużania, matowiąc paznokieć, usuwamy z niego ok. 5 warstw korneocytów ( spłaszczonych komórek które budują paznokieć). Jest to minimalny ubytek ponieważ paznokieć składa się z ok. 150 takich warstw. Po usunięciu materiału paznokcie są lekko matowe - ale do typowego poziomu natłuszczenia wracają w ciągu kilku dni! 

Warto też zaznaczyć, że jest to wytwór rogowy naskórka a więc martwy. Nie ma tu więc mowy o jakimkolwiek oddychaniu. Pazurek pokryty żelem czy akrylem spokojnie sobie rośnie, ponieważ jego jedyna żywa cześć macierz, znajduje się pod skórą. Tak więc fakt, że na płytce paznokcia leży materiał jest mu całkowicie obojętny! 

Dlatego możliwym jest przedłużanie paznokci przez wiele, wiele lat zaś po ich ściągnięciu normą jest radość ze zdrowych i mocnych paznokci. 

Tylko i wyłącznie od profesjonalizmu stylistki zależy czy przedłużone paznokcie będą wyglądały delikatnie i subtelnie, czy bez najmniejszych perturbacji wytrzymają kilka tygodni zaś po ich usunięciu płytka będzie w bardzo dobrym stanie. Dlatego bardzo ważnym jest dogłębne poznanie zagadnień z zakresu stylizacji, nieustanne doskonalenie warsztatu oraz chęć podnoszenia kwalifikacji. Tylko wtedy klientka może mieć pewność, że oddaje swoje dłonie w dobre ręce zaś stylistka jest przekonana, że każda wykonana przez nią stylizacja będzie stanowiła reklamę i swoistą wizytówkę jej umiejętności. 

Paulina Pastuszak Studio Kreacji Paznokci 
V-ce Mistrzyni Polski Południowej Nail Art 
Instruktor Stylizacji Paznokci
 
www.studiokreacji.pl

Tagi: HYBRYDA PAZNOKCIE STOPY FRENCH Ząbki, ŻEL + HYBRYDA KOLOR Ząbki, MANICURE HYBRYDOWY (babyboomer, ombre, zdobienia) Ząbki, PRZEDŁUŻENIE + HYBRYDA (french, ombre, zdobienia) Ząbki, PEDICURE CALEJ STOPY + HYBRYDA 1 KOLOR Ząbki, HENNA BRWI Z REGULACJĄ Ząbki, SCIAGNIECIE ZELU LUB AKRYLU Z MANICURE Ząbki, MANICURE MĘSKI Ząbki, PRZEDLUZENIE zelem+ HYBRYDA 1 KOLOR Ząbki, ŻEL + HYBRYDA (french, ombre, zdobienia) Ząbki, PRZEDŁUŻENIE AKRYLEM + HYBRYDA 1 KOLOR Ząbki, MANICURE HYBRYDOWY 1 KOLOR Ząbki, HYBRYDA PAZNOKCIE STOPY 1 KOLOR Ząbki, REGULACJA BRWI Ząbki, Stylizacja paznokci Ząbki
Strona jest częscia serwisu: www.moja-kosmetyczka.pl, Polityka prywatnosci